info@artimalimusavirlik.com
0554 324 24 03
Artı Mali Muşavirlik

Limited Şirket Kuruluşu

Limited şirket kuruluşu için gerekli bilgilere bizi arayarak ulaşabilirsiniz !

Limited şirket kuruluşu için gerekli evraklar nelerdir? Limited şirket kurmak. Limited şirket nasıl kurulur? Limited şirket kuruluş maliyeti ne kadardır?

Limited şirket bir veya daha fazla gerçek veya tüzel kişi tarafından kurulabilir. Yönetim şekli fazla karmaşık olmamakla birlikte şahıs şirketi kadar basit değildir. Ortakların sorumluluğu taahhüt ettikleri sermaye ile sınırlıdır. Orta ölçekli işletmeler için tavsiye edilen şirket türüdür.

Limited Şirket Kurmak İçin Gerekli Evraklar
İkametgah belgesi (E-Devlet ortaklar için)
Kimlik fotokopisi (ortaklar için)
Kira Sözleşmesi
Şirketin belirlenen unvanı
Belirlenen sermaye tutarı
Ortaklar sermaye oranı
Belirlenen şirket temsilcisi (Müdür)

Limited şirket kuruluşu süreci: Kuruluş işlemleri için yukarıda belirtilen evrakları Mali Müşavirinize teslim ettikten sonra şirket ana sözleşmesi mali müşavirinizle birlikte hazırlanır. Sicilden randevu alınarak Ticaret Odası kaydı yapılır. Ticaret Odası kaydından sonra mali müşaviriniz şirketin adına aldığı vekaletle birlikte vergi kaydını yapar. Bu işlemler ortalama 2-5 gün arası sürmektedir.

Limited şirket kuruluşu maliyeti 2020 yılı için bizimle iletişime geciniz.

Limited şirketi kuruluşunun zorluğu gibi, kapanışı da tasfiye sürecine tabidir. Bu süreç geçmeden şirketin fiilen kapanması mümkün değildir.

Bu süreçler size zor ve karmaşık geldiyse limited şirket kuruluşu yerine daha basit sürece tabi şirket kurabilirsiniz. Bunun için Şahıs şirketi kurmak, kuruluş işlemleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir ofis veya depo gibi bir alana ihtiyaç olmayan bir ticaret yapmaya karar verdiyseniz veya internet üzerinden oluşan kazançlarınızdan oluşan vergi yükümlülüğünüz var ise Home ofis şahıs şirketi kuruluşu yazımızı inceleyebilirsiniz. Limited şirketinizi home ofis olarak da kurabilirsiniz.